Miranda Hashani

 38 kėngė, 140min 12sec nga Miranda Hashani

Ndryshimi i fundit i faqes 18.04.2011 14:40

Miranda Hashani

Faqja e saj www.mirandahashani.com

 

 

 

 

Biografia e saj

E lindur nė metropol te Francės nė Paris,me kthimin e prindėrve tė saj nga Parisi nė Shkup, Miranda ishte 3 vjeēare, asaj ju deshtėn vetėm edhe 2 vite pėr t` filluar me aktivitetėt e saja. Ajo me kėngėn filloi tė jetoj qysh nga mosha 5 vjeēare!Duke parė talentin e saj, nė moshėn 10 vjeēare ftohėt nė studion e Radio Televizionit tė Shkupit, ku edhe bėnė inēizimin e disa kėngėve pėr fėmijė!Po thuaj nuk kishte koncerte, festivale, Shqipėri Kosovė, Maqedoni e tė mungente Miranda, fal talentit tė saj ku edhe insistonin qe ajo patjetėr tė merrte pjesė! Kjo dėshmohėt edhe nga shpėrblimet dhe ēmimet qe i mori! Viti 1992 ishte viti qė Mirandėn e bėri pėrgjithmonė Kėngėtare me plot kuptim tė fjalės, ishte vit ku edhe mė shumė filluan pėrkushtimet dhe angazhimet e saja mė tė mėdha pėr kėngėn!Miranda  ka  6 Albume tė edituara, Gjithmonė besnike nė kėngėn e mirėfillt shqipe, dhe poashtu ishte njė nga kėngėtaret e para qė krijoj muziken moderne tek ne shqiptaret. Gjithmonė ka nxjerr kėngė qe nuk vdesin pėr njė sezonė, por jetojnė gjat!Vlenė tė pėrmenden edhe Videoklipet te realizuara nga profesionistėt: ME MUNGON, KUDO ME KEND, dhe videoclipi MOS ME LINI VET  nje super hit ne gjitha televizionet dhe radiostacionet shqiptare, ku edhe i paraprin albumit tė saj me te ri i cili shpejt do te del ne shitje.  Miranda me gjithė shpirt do ua paraqes adhuruesve tė vet Albumin e ri ,dhe nuk do i zhgėnjej, Nga njė talente e pėrkushtuar siē ėshtė Miranda, adhuruesit e saj gjithmonė do kanė kėnaqėsinė se ēka ajo do u sjell si nė : skenė, ashtu edhe nė videoklipe!!!

Jan 3 virtyte qe e krijojn Miranden: zėri i ėmbel,simpatia dhe thjeshtėsia
Noa!

Marrė nga faqja e saj.

 

 

 • A do tė kthehesh 4 min 28 sec
 • Ah kjo sevdaja 3 min 07 sec
 • Askėrkush s'mė hynė nė sy 3 min 52 sec
 • Asnjėherė nuk tė le 4 min 19 sec
 • Bien kėto saze 3 min 33 sec
 • Dasma 2 min 59 sec
 • E shtrenjta nėnė 4 min 17 sec
 • Ėndrra 3 min 33 sec
 • Ishim tė pafat 3 min 45 sec
 • Kam frikė 4 min 26 sec
 • Kot bie shi 4 min 16 sec
 • Ktheja yjet qiellit tim 2 min 58 sec
 • Ku ta dija 3 min 35 sec
 • Kurrė mos mė kujto 3 min 59 sec
 • Malli mė doli nė ballė 5 min 21 sec
 • Mė foli zemra 3 min 59 sec
 • Mė vrit 3 min 00 sec
 • Mėkati 3 min 14 sec
 • Mitrovica e vjetėr 3 min 28 sec
 • Moj vogėlushe 2 min 34 sec
 • Mos mė lini vetėm 3 min 27 sec
 • Ndarja 3 min 54 sec
 • O shpirt 4 min 48 sec
 • O Zot 3 min 13 sec
 • Pėrse 4 min 01 sec
 • Potpuri popullore 2 min 46 sec
 • Rajmond 3 min 04 sec
 • Sa tė dua 2 min 47 sec
 • Shkova nė vend tė huaj 3 min 11 sec
 • Si ike 3 min 38 sec
 • Solo 3 min 08 sec
 • S'pata fat tė jem me ty 2 min 59 sec
 • Ti apo ėndrra 3 min 54 sec
 • Vaji i nuses 3 min 49 sec
 • Vdekja zemrėn se pranon 4 min 02 sec
 • Vetėm kujtime 4 min 38 sec
 • Vetėm ty s'tu luta 4 min 06 sec
 • Zoti nuk ta fal 4 min 04 sec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hit Counter vizitorė prej hapjes sė faqes

Faqja kryesore