VĖLLEZRIT HALITI NGA KOZHICA

14 kėngė, 78min 22sec nga Vellezrit Haliti nga Kozhica

Ndryshimi i fundit i faqes 18.04.2011 12:34

 

Google

 

 

Grupi Vėllezerit Haliti nga Kozhica e Skėnderajit u themelua nė vitin 1992. Ky grup nė fillim kishte Afrimin dhe Milazimin, kurse nė vitin 1997 u bashkangjitė edhe Murati, vėllau i tretė dhe pas luftės edhe vėllau i katėrt Valoni. Marrin pjesė nė grup edhe Ramadan Salihu nga Qirezi dhe me harmonik Agron Rama nga Prekazi.

 Afrimi u lind me 25.5.1979 luan me ēiteli, Milazimi u lind me 22.12.1981 luan me sharki, Murati lind me 24.6.1986 luan me ēifteli dhe Valoni u lind me 8.4.1989 dhe luan: ēiteli, sharki, prim, bakllama, violinė.

 Grupi "Vėllezrit Haliti" deri mė tani i kanė edituar tri albume.

Grupi "Vėllezrit Haliti" janė tė kėrkuar kudo nė Kosovė, nėpėr dasma e ahenbgje tė ndryshme.

Kontakt Afrimi 044-212-812, Milazimi 044-399-483, Murati 044-472-598, Valoni 045-212 -091 dhe e-mail Vellezerit-haliti(at)hotmail.com

Pregaditur nga Valon Haliti pėr www.rapsodet.com

Vellezrit Haliti nga Kozhica

 

Kontakt : vellezerit-haliti(at)hotmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hit Counter vizitorė prej hapjes sė faqes

Faqja kryesore