Pėrmes kėsaj faqe pėrshėndes dhe falėnderoj tė gjithė ata qė mė ndihmuan dhe vazhdojnė tė mė ndihmojnė pėr grumbullimin sa mė tė madh tė kėngėve folklorike:

Muhamet Maliqi Kosovė
Nebih Rexhepi Kosovė
Gani Fazliu Zvicėr
Haxhi Kastrati Gjermani
Kujtim Bytyqi Kosovė
Shefqet Rexhepi Gjermani
Sherif Fazliu Kosovė
Shkėlzen Cakolli Amerikė / Afganistan
Florim Kelmendi Gjermani
Jetmir Ramadani Zvicėr
Milazim Isufi Gjyrishec
Muhamet Qorri Gjermani
Bekim Salihu Gjermani
Agron Gashi Zvicėr
Bejtė Muhaxheri Gjermani
Xhevdet Jashari Gjermani
Shpend ēoēaj Kosovė
Dani Prishtinė
Sindi Berisha Kosovė
Murtez Shala Gjermani
Vehbi Shabani Kosovė
Besim Maloku Zvicėr
Ferki Morina Gjemani

Falėnderoj tė gjithė ata qė vazhdojnė tė mė ndihmojnė.

 

Hit Counter

www.rapsodet.com